Milliyet Mimarlık Dergisi Sektöre Dair Güncel Bir Seçki Sunuyor

6308da7486b24414f84a5206.jpg

Milliyet Gazetesi ve YAPI Dergisi iş birliğiyle hazırlanan Milliyet Mimarlık Dergisi; 28 Ağustos Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte ücretsiz olarak mimarlar, iç mimarlar, yapı sektörü profesyonelleri, akademisyenler ve öğrenciler ile buluşarak önemli bir kaynak olmaya devam ediyor.

Ağustos sayısının kapağında Alper Derinboğaz tarafından Çeşme’nin Paşalimanı Koyu’nda, ilham verici bir panoramaya karşı tasarlanan Topos Evi projesi Milliyet Mimarlık Dergisi okuyucularıyla buluşuyor. Bölgede doğal olarak iklimlendirilen ilk yapı olma özelliği taşıyan Topos Evi’nde enerji kullanmadan binayı iklimlendirmek amacıyla çatıda menfezleri bulunan bir havalandırma bacası yer alıyor. Yapının ekoloji ve yer ile kurduğu ilişkiler üzerinden kurgulanması farklı bir merak unsuru yaratıyor.

Dosya sayfalarında afetlerin ve krizlerin ardından insani sosyal sorumluluk üstlenen, afet yardımı girişimleri başlatan, sarsılmaz iradeleri ile acil durumların üstesinden gelme çabalarında kolektifleri ve toplulukları birleştirme misyonu edinen ve topluluklar için açık kaynaklı çözümler üreten dünya mimarlarının örnek niteliğindeki kentsel ve mimari üretimlerini mercek altına alıyor.

Fransa’nın Béziers kentinde ön plana çıkan Domaine de Bayssan Tiyatrosu, Ağustos sayısında okurların karşısına çıkıyor. K Architectures Sigwalt Herman tarafından tasarlanan yapı tarihi sirk ruhunu koruyor. Geçmişten esinlenen bir diğer yapı, Galataport Kruvaziyer Yolcu Gemisi Terminali. Tasarımında Roma ve Bizans dönemlerinde su deposu olarak inşa edilmiş antik sarnıçlardan, bölgenin kültürel yapısından ilham alıyor.

28 Ağustos Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerden ücretsiz olarak ulaşılabilecek Milliyet Mimarlık Dergisi’ne, dijital platformlarda Dergilik ve Milliyet e-gazete uygulamalarından da erişilebilecek.

6308da7d86b24414f84a5208.jpg
 
Üst Alt